Projektai

Atsiliepimų medis
Išsprogo pavasarinis knygų medis

Anykščių Jono Biliūno gimnazijos biblioteka, švenčiant Tarptautinę vaikų knygos dieną, pasipuošė netikėtais pradinių klasių mokinių darbeliais bei 5b ir 8b klasių mokinių atsiliepimais apie 2010 m. geriausias vaikų ir paauglių knygas.

Staigmenų ir atradimų pilna pradinių klasių mokinių paroda
Vaikų kūrybiškumas skleidžiasi, skaitant knygas.
Pradinių klasių projektas „Mano kelionė su knyga“ skatino visą kovo mėnesį mokinius domėtis knyga: pirmokai skaitė įdomius tekstus ir išradingai kūrė knygų skirtukus, antrokai – gilinosi į knygos iliustraciją ir piešė savo mėgstamų knygų iliustracijas, trečiokai – tyrinėjo exlibrisus ir neatsispyrė pagundai patys pabandyti sukurti savo exlibrisą, o ketvirtokai, rašė laiškus savo mylimų knygų veikėjams. Užduotys išties nebuvo lengvos, juk pajusti kiekvieno knygos elemento specifiškumą ir pabandyti sukurti savo exlibrisą, kai kam buvo nemenkas iššūkis.
Ir štai dabar visus gimnazijos bibliotekos lankytojus džiugina nuostabi paroda, stebinanti vaikų išradingumu ir fantazija.
Pirmokų sukurti knygų skirtukai

3b klasės kurti exlibrisai


 8b klasė pristato paauglių penketuko knygas


Knygos gali pakeisti mūsų gyvenimus
 2011 metų vasario mėnesį Lietuvoje vyko 2010 metų knygos rinkimai. Šią kasmetinę akciją, rengia Lietuvos radijas ir televizija, Kultūros ministerija ir Nacionalinė M.Mažvydo biblioteka. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti skaitymo prestižą mūsų visuomenėje. Anykščių Jono Biliūno gimnazijos 8b klasė dalyvavo šiuose rinkimuose. Perskaitėme visas paauglių kategorijos knygas, rašėme atsiliepimus, aptarinėjome klasėse, o įsidrąsinę keliavo per klases ir apie jas papasakojo kitiems mūsų bendraamžiams. Įdomiausia šių metų paauglių knyga beveik vienbalsiai išrinkome V. Račicko „Baltos durys“. Tai knyga, sudominusi ne tik pastoviai skaitantį, bet ir vaikinus, kuriems knygą į rankas retokai norisi paimti. „Šiaip aš knygų neskaitau, bet man klasės draugai pasiūlė ir tikrai knyga patiko. Joje rašoma kaip priprantama prie narkotikų, kaip sunku sustoti juos vartoti. Patarčiau ir Jums perskaityti šią knygą“, – sako Arminas. „Baltos durys...balti milteliai...durys į šviesų Anapilį... durys į tamsią mirtį... Ką renkiesi tu? Knyga intriguoja skirtingais veikėjų charakteriais, požiūriu į gyvenimą. Parašyta kiekvienam suprantama kalba. Tikrai nenusivilsite.“- rašo Eglė.
„Šioje knygų kategorijoje pristatytos knygos daugelį skaičiusiųjų sukrėtė, klasėje pradėjome daug šnekėtis apie gyvenimo išbandymus, apie žmonių santykius, apie tai kokio gyvenimo norėtume. Manome, jog šis projektas mus suartino“ sakė Brigita.

Smagus 5b klasės merginų knygų pristatymas
Džiugus skaitymo atradimas
Taip pat šiuose rinkimuose vaikų kategorijoje dalyvavo ir mūsų draugai iš 5b klasės. Jie skaitė knygas, nominuotas 2010 m. vaikų knygos rinkimuose, rašė atsiliepimus ir pasakojo pradinių klasių mokiniams įspūdžius, kuriuos paliko perskaitytos knygos. Penktokai ilgai neapsisprendė, kuri knyga verta Metų knygos titulo, kol galiausiai išrinko Rimanto Černiausko knygą ,,Vaikai ir vaiduokliai“.
Kiekvienas, perskaitęs knygą, rašė atsiliepimus, kuriuos mažieji penktokėliai dėjo į bibliotekoje paruoštą kraitelę. Apie R. Černiausko „Vaikai ir vaiduokliai“ rašo Raminta: „Manau, ši knyga labai patiktų mokiniams svajotojams, o iliustracijos labai keistos ir paslaptingos.“
Benas parašė įspūdžius apie K. Kasparavičiaus knygelę „Baltasis dramblys“ : „Labai įdomios istorijos, nes jos yra ne apie tikrą gyvenimą, o išgalvotą. Dažniausiai autoriai kuria tik tikras istorijas, o K. Kasparavičius sugalvojo, kad reikia vaikams ir netikrų, nes jiems jau, turbūt, nusibodo tikros istorijos“.
Matui knygelė „Kur išskrido pasakėlė?“ paliko tokius įspūdžius: „Vienos pasakėlės linksmos, kitos liūdnos, bet visos labai žaismingos. Skaityti lengva ir įdomu. Net nepastebėjau kada knygelė baigėsi.“
O apie R. Šerelytės knygą „Krakatukų jūra“ parašė Miglė: „ Visa tai , kas nutinka jūrose, paslaptinga ir nuostabu. Staiga Krakatukų pievelė virsta Krakatukų jūra. Tai nuostabu!. Knyga humoristinė, pilna stebuklų ir jūrinių nuotykių.“
Knygų pristatymas vyko net sporto salėje
Pasiūlytos knygelės sudomino

Nepaprastai gražius atsiliepimus mūsų gimnazijos penktokai parašė U. Ūliūnės knygelei „Kitokia svirplelio diena“. Kamilė rašo: „ Ši knyga skaitytojus pakviečia į Samanų miestelį. Smagu susipažinti su ten gyvenančiais miestelėnais, kurie, kaip ir mes, tokie skirtingi ir savaip žavūs! Mintyse knygos veikėjus tapatinau su mano pažįstamais žmonėmis – buvo šaunu. Kai skaičiau knygą, atrodė, kad ir aš pati esu maža skruzdėlytė, tupinti už krūmo ir stebinti kas ką veikia. Manau, ši knyga verta tapti nugalėtoja.“
Šis projektas mums labai patiko, paveikė ir tuos, kurie nesidomėjo knygomis. Visi mokiniai ,,užsidegė“ noru skaityti, tarpusavyje keitėsi knygomis, dalinosi įspūdžiais.

Šie Metų knygos rinkimai pakeitė mokinių mąstymą apie skaitymą!